Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye       

Moda  Ressamlar  Seramik  Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler 

 

 

Sahip olmak

Banu CONKER, Hayata Dair yaşam, Banu Conker tüm Hayata Dair yazıları,

Sahip olduğumuz tek şey yaşamımız ama o da gelip geçecek. O zaman yaşadığımız sürece üstünde ikamet ettiğimiz dünyaya neden tümüyle sahip çıkmıyoruz? Neden dünyaya bu kadar zarar veriyoruz, neden bu kadar tüketiyoruz?

 

 
Banu Conker Hayata Dair kadınlar kulübü
 
Banu Conker

Kişisel gelişim, 5 Nisan 2014

sahip olmakRahmetli dedem, paraya sahip olunmadığını söylerdi. Para el değiştirirdi. Bak derdi, şimdi eve hırsız girse, parayı alıp gitse, para el değiştirmiş olur. Biz çalışıyoruz, para kazanıyoruz, birileri bize para veriyor, sonra biz birilerine para veriyoruz. Gerçekten de el değiştiriyor, sadece o paraya enerjimizi veriyoruz aslında. Elimize aldığımız her parada da bize bir enerji geliyor.
Hayata Dair Kültür Sanat Dergisiyazı ve makaleler
Bir zamanlar bir şirkette çalışmıştım, üç ay çalıştım ve hiçbir şey kazanamadım. Aslında bir önceki şirketimde aldığım maaşın yaklaşık %40 kadar fazlasına geçmiştim oraya, ama orada çalışanlar mutsuzdu, sürekli bela okurlardı. Orada çalıştığım süre içinde arabayla kaza yaptım, çantam çalındı, elime hiç para kalmadı. Sonra anladım ki, aslında elime geçen parada ah’lar vardı, belalar vardı.
Hayata Dairhaber ve yazıları
Aslında şimdi anlatmak ya da içimi dökmek istediğim konu para değil, sahip olmak.
Anne baba çocuk
Dün yürüyordum, yoldaki çöpler dikkatimi çekti, ah dedim, şu insanlar aslında sokakların da evimiz olduğunun farkına varsalar, nasıl evlerini pisletmiyorlarsa sokakta da çöp atmasalar… Düşünceler birbirini takip etti. Sahip olduğumuzu düşündüğümüz şeyleri koruyoruz da geri kalana niye bakmıyoruz? Zaten neye sahibiz? Bir eve mi, peki ölünce ne olacak? Bir arabaya mı? Peki satınca ne olacak? Bir çocuğa mı? Peki çocuk büyüyüp de yanımızdan gidince ne olacak? Bir eşe mi? Peki boşanırsak ya da eşimiz ölürse ne olacak? Hiçbir şeye sahip değiliz işte. O zaman hala niye sahip olacağız diye debelenip duruyoruz? Neden bir ev almaya çalışıyoruz? Alınca ikincisini ve hatta daha büyüğünü almak için çabalıyoruz. Bir arabaya sahip olmak için uğraşırken daha iyisi olsun diye kendimizden feragat ediyoruz. Neden bu kadar uğraş?
Hayata Dair haberler son dakika haberleri
Sahip olduğumuz tek şey yaşamımız ama o da gelip geçecek. O zaman yaşadığımız sürece üstünde ikamet ettiğimiz dünyaya neden tümüyle sahip çıkmıyoruz? Neden dünyaya bu kadar zarar veriyoruz, neden bu kadar tüketiyoruz?
Hayata Dair haberleri son dakika haber
Neden diye bağırasım var, ama sesimi kime duyurabilirim?

Yazan: Banu Conker - Hayata Dair  Makale yazı şiir öykü deneme


Banu Conker'in tüm Hayata Dair yazıları


Banu Conker'in kişisel gelişim yazıları


Banu Conker Hayata Dair annelik yazıları


Banu Conker'in diğer Hayata Dair yazıları


Banu Conker'in kişisel bloğu
http://bitutamtuz.com


Diğer makale, araştırma ve yazılardan


Hayata Dair yaşam

 

Banu Conker'in tüm Hayata Dair yazıları

Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com@gmail.com  |  gizlilik politikası