Ana Sayfa  Annelik  El sanatları  Haber  Magazin Dünya Magazin TR  Ressamlar  Seramik  Tiyatro  Yazı Yemekler

Özel Arama

Soma izlenimleri: Çaresizlik acı, yalnızlık ve ölüm | Soma maden faciası izlenimler

Soma izlenimleri: Çaresizlik acı, yalnızlık ve ölüm | Soma maden faciası izlenimler

Dayanılmaz bir koku; yangın ölüm ve yüreklere işleyen derin bir acı iç içe geçmiş. Az ilerde bir ambulans bekliyor.Bir merdivenden çıkan, bir tür sedye taşıyan kurtarma ekibi görünüyor. Çite benzer bir şeyin üstünden kaydırılarak çıkarılan bir tür sedyenin üstünde battaniyeye sarılmış dört kişi var.

Battaniyeye sarılmış bu insanlar ambulansa konuyor ancak, yakınlarını bekleyen hiç kimse o insanların ölü mü yoksa yaralı mı olduğu bilmiyor. Madende farklı üniformalar giymiş, bir bölümü başka şehirlerden gelen değişik kurtarma ekipleri görünüyor.

Bekleyen insanların yüzünde acı, umut, çaresizlik ve sessizlik iç içe geçmiş. Başbakanın konuşmasında geçtiği öne sürülen ve daha sonra gerçek olduğu anlaşılan bir cümle bekleyenler arasında kulaktan kulağa yayılıyor. "Ölüm bu mesleğin fıtratında var, bunlar olağan şeyler" sözü acı içinde bekleyen insanlar için vurucu darbe etkisi yapıyor.

Geçen zaman içinde yani günler sonra ölü sayısı 298'e çıktı. Günler geçti ama insanların acıları dinmedi; hatta tam tersine acılar artık daha derin.

GrafikSaati Online Kültür Sanat Dergisi, 17 Mayıs 2014

Sosyal Medyada Biz

Grafik Saati

Facebook

Twitter

Pinterest

Şirin Gurme

Şirin Gurme Facebook

Şirin Gurme Twitter

Hayata-Dair

Facebook

Twitter

Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası