Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye       

Moda  Ressamlar  Seramik  Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler 

 

 

 

 

 
Banu Conker Hayata Dair kadınlar kulübü
 
Banu Conker

Çalıyorlar, ama çalışıyorlar !

Banu CONKER, Hayata Dair 13 Ağustos 2014 Banu Conker tüm Hayata Dair yazıları,

İnsanlar genelde kendilerine yapılmasını istemediklerini başkalarına da yapmamalılar, ancak o zaman bu dünya daha mutlu bir yer olabilir. Bana bağırmanı istemiyorum, o zaman benim de sana bağırmaya hakkım yok, değil mi? Ya da bu davranışı yapıyorsak bile kendimizi karşımızdakinin uyarısıyla hemen düzeltmeliyiz.
Hayata Dair Kültür Sanat Dergisiyazı ve makaleler
Peki birinin gelip bizim malımızı çalmasını ister miyiz? Halbuki hırsız da çalışıyor, hırsız dediğimiz adam ya da kadın da meslek olarak hırsızlık yapıyor, işini icra ediyor. Neden o zaman çalışmasına rağmen kabul etmiyoruz bunu?
Hayata Dairhaber ve yazıları
Ülkemizde aklımın erdiği zamanlardan beri anlamadığım bir konu var, devlet adamlarının, politikacıların çalması, ‘’yemesi’’, rüşvet alması nedense meşru sayılıyor. Hatta bunları yapması ve bulunduğu mevkiinin görevlerini yerine getirmemesi bile normal. Bu durum o kadar kanıksanmış ki, son yıllarda en çok duyduğum şey pek bir gururlanarak, göğüs kabartılarak (ama bu da gururdan değil, koruma içgüdüsü ile) söylenen çalıyorlar, ama çalışıyorlar. İlginç, peki neden biz kadınlar eve gelen temizlikçilerin kullandığımız deterjandan götürmesine, gizli yerdeki paramızı çalmasına kızıyoruz, temizlikçiyi kovuyoruz? Bu arada sözüm meclisten dışarı, bu konu sadece ilgili temizlikçilerle ilgili, bütün temizlikçileri aynı çatı altında toplayamayız, nasıl aynı devlet adamlarını da aynı çatı altında toplayamıyorsak…
Anne baba çocuk
‘Devletin malı deniz, yemeyen domuz’ sözü beni irite eden başka bir sözdür, acaba o yüzden mi devlet adamlarının çeşitli hırsızlıkları onları domuz olarak nitelendirmemek için normal karşılanıyor, hatta böyle olması daha iyi, dinimizde domuz günah olduğu için mi?
Hayata Dair haberleri GrafikTime son dakika haberleri
Sizin de kafanız karıştı mı? Diyelim işverensiniz. Dedeniz bir iş kurmuş, babanız ilerletmiş, şimdi sıra sizde. İşin başındasınız ve birkaç elemanınız var. İşler istikrarlı gidiyor gibi görünüyor, ama bir bakıyorsunuz, kasa sürekli boş. En güvendiğiniz elemanlar hırsız çıkmış. Çalıyorlar, ama iyi de çalışıyorlar mı dersiniz, yoksa onları hemen kovar mısınız? Ya da ben çok zenginim, denizde kum, bende para nasıl olsa, onlar da biraz yesinler mi dersiniz? Dedenizin, babanızın emeğini yedirir misiniz?
Banu Conker yazı ve makaleleri
Sanırım hayır dediniz. Peki, neden dedelerimizin, babalarımızın emeklerine bu saygısızlığı yapıp, bu zihniyeti hala sürdürüyorsunuz ya da sürmesine izin veriyorsunuz? Çark dönen bir şeydir, bir yerinden o çarka çomak sokulmadığı takdirde sonsuza dek dönebilir. Gelin, bugün bu zihniyete bir çomak sokalım hep birlikte. Kendi zihniyetimizi düzeltelim önce, bu zihniyeti seslendirenlere bu örnekleri verelim, idrak etmelerini sağlayalım, emeğimize, atalarımızın emeklerine sahip çıkalım.
Banu Conker Hayata Dair makaleleri yazıları
Çocuklarımızın daha güzel bir ülkede, daha onurlu ve başları dik yaşamaları için bu bir başlangıç noktası olur belki de. Ne dersiniz?

Rüşvet yolsuzluk hırsızlık para ayakkabı kutularından çıkan paralar

Yazan: Banu Conker - Hayata Dair Diğer makale ve yazılardan,

Banu Conker'in tüm Hayata Dair yazıları

Banu Conker'in kişisel gelişim yazıları

Banu Conker Hayata Dair annelik yazıları

Banu Conker'in diğer Hayata Dair yazıları

Diğer makale, araştırma ve yazılardan

Hayata Dair

 

Copyright: Her hakkı saklıdır | grafiksaati.com@gmail.com| gizlilik politikası