Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye       

Moda  Ressamlar  Seramik  Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler 

 

 

Yeni yıla az kala | Bir tren istasyonunda önümüzden hızla geçen trenler gibi zaman

Banu CONKER, Hayata Dair yazılar 10 Aralık Banu Conker tüm yazıları,

 

 
Banu Conker Hayata Dair kadınlar kulübü
 
Banu Conker

Bir yıl daha bitmek üzere. Nasıl ve ne zaman geçtiğini anlamadık bile, çünkü zaman akıp gidiyor ve biz bazen koşturmacanın içinde sadece bakakalıyor hissine kapılıyoruz. Sanki bir tren istasyonunda önümüzden hızla geçen trenler gibi zaman.
Hayata Dair Kültür Sanat Dergisiyazı ve makaleler
Geçtiğimiz sene zamanımızı ne kadar iyi değerlendirdik, hangi isteklerimizi yapabildik, hangi isteklerimizi yerine getiremedik, şimdi bir muhasebe zamanı, çünkü hayat yapmak istediklerimizin keşke’si ve yapmayı başardıklarımızın iyiki’si arasında gidip geliyor.

İsteklerimizin peşinden gitme zamanı

Bence artık yeterince büyüdük ve artık isteklerimizin peşinden gidebiliriz yeni yılda. Yazmak en iyi yöntem bence böyle konularda. Önce kendinize sakin bir müzik açın ve isterseniz bir mum yakın. Ve önünüze beyaz bir kağıt koyun. Bomboş bir kağıt, yaşanmamız bir yeni yıl gibi. Ve şimdi kağıdı sütunlara ayırın: İstekleriniz, bunu başarmak için eylem adımları, başaramayacağınızı düşünüyorsanız neden olmayacağı ve son sütuna niyetlerinizi…
Hayata Dairhaber ve yazıları
Bizde olmayan şeyler için istek duyarız, ama çekim yasasını çalıştırmak için istek yetmez, çünkü istemek sürekli atıl durumda olan bir enerjidir. Harekete geçmek için o isteğin kalbe inmesi ve duyguların arzuya dönüşmesi gerekir. Bu da eylemi yaratan ateştir. Bu ateşle eyleme geçeriz. Eğer içimizde korkularımız varsa bunlar ne kadar isteklerimiz güçlü olsa da hareketlerimizi baltalayacak, eyleme geçmemizi engelleyecektir. O yüzden olası korkularımızı fark etmemiz çok önemli.
Anne baba çocuk
Listenizi oluşturduktan sonra diğer bir kağıda isteklerinizi tekrar yazın, ortaya çıkan korkular varsa bunları nasıl dönüştürebileceğinizi gözden geçirin ve buna yönelik bir eylem planı çıkarın.
Hayata Dair haberleri GrafikTime son dakika haberleri
Son olarak da sizi gerçekten harekete geçirecek olan niyetleri yazın.
Banu Conker yazı ve makaleleri
Örneğin ben kilo vermek istiyorum, eylem adımlarımda daha fazla spor yapmak var, ama yoğunluktan dolayı bunu başaramayacağımı düşünüyorum. Spor yapmak için yoğunluğumu nasıl azaltabilirim, spor alternatiflerim nelerdir gibi çözüm yolları araştırabilirim. Bunları bulduktan sonra da şöyle bir niyet cümlesi ortaya çıkarabilirim:
Bedenim için ideal kiloya inmek için her gün en az 15 dakika yürüyüş yapmaya, bu mümkün olmazsa ip atlamaya niyet ediyorum.
Banu Conker Hayata Dair makaleleri yazıları
Ya da Portekiz’de bir tatil yapmak istiyorum, ama yeterince param yok. Önce Portekiz’e gidebileceğim tarihleri araştırıp ona göre bilet fiyatlarını takip edebilirim, paramın yetmeyeceği korkusu için de her gün evde bir kutuya elime geçen her fazla parayı atıp biriktirebilirim. Niyet cümlesi olarak da Portekiz’de en uygun ve en kolay tatili yapabileceğim şekilde organize olmaya niyet ediyorum diye yazabilirim.

Haydi bakalım, belki niyetlerinizi paylaşmak istersiniz ya da yeniyıla girerken gerçekleşmiş niyetlerinizi yazarsınız bana

Şimdiden mutlu yıllar dilerim.

Banu CONKER, Banu Conker tüm yazıları,

conkerbanu[at]gmail.com

grafiksaati.org[at]gmail.com

Banu Conker

Banu Conker'in tüm Hayata Dair yazıları

Banu Conker'in kişisel gelişim yazıları

Banu Conker Hayata Dair annelik yazıları

Banu Conker'in diğer Hayata Dair yazıları

İlk yayın tarihi: 10 Aralık 2014
 
Copyright: Her hakkı saklıdır | Hayata Dair .com[at]gmail.com| gizlilik politikası