Ana Sayfa  Annelik  El sanatları  Haber  Magazin Dünya Magazin TR  Ressamlar  Seramik  Tiyatro  Yazı Yemekler

Özel Arama

2021 Yeni yıl  Yeni yıla az kala | Bir tren istasyonunda önümüzden hızla geçen trenler gibi zaman

Yeni yıla az kala | Bir tren istasyonunda önümüzden hızla geçen trenler gibi zaman

Bir yıl daha bitmek üzere. Nasıl ve ne zaman geçtiğini anlamadık bile, çünkü zaman akıp gidiyor ve biz bazen koşturmanın içinde sadece bakakalıyor hissine kapılıyoruz. Sanki bir tren istasyonunda önümüzden hızla geçen trenler gibi zaman.
Grafik Saati kültür sanat dergisi yazı ve makaleler
Zamanımızı ne kadar iyi değerlendirdik eski yılda, hangi isteklerimizi yapabildik, hangi isteklerimizi yerine getiremedik, şimdi bir muhasebe zamanı, çünkü hayat yapmak istediklerimizin keşke'si ve yapmayı başardıklarımızın iyi ki’si arasında gidip geliyor.

İsteklerimizin peşinden gitme zamanı

Bence artık yeterince büyüdük ve artık isteklerimizin peşinden gidebiliriz yeni yılda. Yazmak en iyi yöntem bence böyle konularda. Önce kendinize sakin bir müzik açın ve isterseniz bir mum yakın. Ve önünüze beyaz bir kağıt koyun. Bomboş bir kağıt, yaşanmamız bir yeni yıl gibi. Ve şimdi kağıdı sütunlara ayırın: İstekleriniz, bunu başarmak için eylem adımları, başaramayacağınızı düşünüyorsanız neden olmayacağı ve son sütuna niyetlerinizi…

GrafikSaati kültür sanat dergisi haber ve yazıları
Bizde olmayan şeyler için istek duyarız, ama çekim yasasını çalıştırmak için istek yetmez, çünkü istemek sürekli atıl durumda olan bir enerjidir. Harekete geçmek için o isteğin kalbe inmesi ve duyguların arzuya dönüşmesi gerekir. Bu da eylemi yaratan ateştir. Bu ateşle eyleme geçeriz. Eğer içimizde korkularımız varsa bunlar ne kadar isteklerimiz güçlü olsa da hareketlerimizi baltalayacak, eyleme geçmemizi engelleyecektir. O yüzden olası korkularımızı fark etmemiz çok önemli.
Anne baba çocuk
Listenizi oluşturduktan sonra diğer bir kağıda isteklerinizi tekrar yazın, ortaya çıkan korkular varsa bunları nasıl dönüştürebileceğinizi gözden geçirin ve buna yönelik bir eylem planı çıkarın.
GrafikSaati haberleri GrafikTime son dakika haberleri
Son olarak da sizi gerçekten harekete geçirecek olan niyetleri yazın.

Banu Conker yazı ve makaleleri
Örneğin ben kilo vermek istiyorum, eylem adımlarımda daha fazla spor yapmak var, ama yoğunluktan dolayı bunu başaramayacağımı düşünüyorum. Spor yapmak için yoğunluğumu nasıl azaltabilirim, spor alternatiflerim nelerdir gibi çözüm yolları araştırabilirim. Bunları bulduktan sonra da şöyle bir niyet cümlesi ortaya çıkarabilirim:
Bedenim için ideal kiloya inmek için her gün en az 15 dakika yürüyüş yapmaya, bu mümkün olmazsa ip atlamaya niyet ediyorum.

Banu Conker GrafikSaati makaleleri yazıları
Ya da Portekiz’de bir tatil yapmak istiyorum, ama yeterince param yok. Önce Portekiz’e gidebileceğim tarihleri araştırıp ona göre bilet fiyatlarını takip edebilirim, paramın yetmeyeceği korkusu için de her gün evde bir kutuya elime geçen her fazla parayı atıp biriktirebilirim. Niyet cümlesi olarak da Portekiz’de en uygun ve en kolay tatili yapabileceğim şekilde organize olmaya niyet ediyorum diye yazabilirim.

Haydi bakalım, belki niyetlerinizi paylaşmak istersiniz ya da gelecek yıla girerken gerçekleşmiş niyetlerinizi yazarsınız bana

Şimdiden mutlu yıllar dilerim.

Jingle Bells Rock

Banu CONKER, 10 Aralık Banu Conker tüm GrafikSaati yazıları,

Banu Conker grafiksaati kadınlar kulübü

Banu Conker

Banu Conker'in tüm GrafikSaati yazıları

Banu Conker'in kişisel gelişim yazıları

Banu Conker GrafikSaati annelik yazıları

Banu Conker'in diğer GrafikSaati yazıları

Diğer makale, araştırma ve yazılardan

Sosyal Medyada Biz

Grafik Saati

Facebook

Twitter

Pinterest

Şirin Gurme

Şirin Gurme Facebook

Şirin Gurme Twitter

Hayata-Dair

Facebook

Twitter

Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası