Ana Sayfa  Annelik  El sanatları  Haber  Magazin Dünya Magazin TR  Ressamlar  Seramik  Tiyatro  Yazı Yemekler

Özel Arama

Rus soykırımından kaçan Ukraynalılar Kiev'den ayrılıyor

Rusya'nın yaptığı soykırım ve Putin'in mezaliminden kaçan masum Ukraynalıların Ukrayna'nın başkenti Kiev'den kaçışı sürüyor. Geçici ateşkesin uygulamaya girmesini takiben sivil halk otobüslerle Kiev’deki tren istasyonuna getirildi.

Rus saldırılarından kaçan binlerce Ukraynalı da özel araçlarıyla istasyona geldi. Yanlarına alabildikleri birkaç parça eşyayla istasyona gelenler saatlerce tren bekledi. Trenlerin gelmesiyle peronların önünde kalabalıklar oluştu. Kiev'den ayrılmak isteyenler trene binmek için birbirleriyle yarıştı. Yoğunluk nedeniyle vagonlardaki tüm koltuklar dolarken bazı Ukraynalılar başkentten ayrılmak için ayakta yolculuk yapmak zorunda kaldı. Sevdiklerinden ve evlerinden ayrılan Ukraynalıların duygusal anlar yaşadığı gözlendi.

Trenin hareketiyle alandaki duygusallık yerini gözyaşlarına bıraktı. Kiev ve çevresindeki bölgelerde yaşayan binlerce sivil, 12 gündür devam eden Rus saldırıları nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kaldı. Daha güvenli bir bölge bulmak için başkentten ayrılanlar çoğunlukla Ukrayna'nın batısına ya da Avrupa ülkelerine seyahat ediyor. Birleşmiş Milletler BM’nin verilerine göre, savaşın başladığı 24 Şubat'tan bu yana 1,5 milyondan fazla Ukraynalı ülkesinden ayrılmak zorunda kaldı.

Ruszya Ukraynayı isgal etti

Kaynak

Resim kaynak

Bu sayfada en çok aranan terimler

ukrayna rusya ukrayna rusya savaşı ukrayna rusya son durum ukrayna rusya son dakika ukrayna rusya harita ukrayna rusya son durum haritası ukrayna rusya krizi neden çıktı wiki

Copyright: Her hakkı saklıdır | grafiksaati.org[at]gmail.com| gizlilik politikası