Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye       

Moda  Ressamlar  Seramik  Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler 

 

 

AVM’lerde hayat...

Banu CONKER, Hayata Dair, Banu Conker makale ve yazıları, 1 Mart 2014

Ağaçları kesip, her yeri betona çeviren, her boşluktan alışveriş merkezi doğuran sistem, betonların arasına yapay ağaç koyuyor. Sonuç şu: ne kadar yapay olsa da herkes bir ağaç gövdesi arıyor
Banu Conker'in tüm Hayata Dair yazıları

 

 

Banu Conker Hayata Dair kadınlar kulübü

 

Banu Conker

Bugün İstanbul’un ünlü alışveriş merkezlerinden birine gittim. Hiç sevmem. Mümkünse hiç gitmem. Bugün de bir arkadaşımın isteği üzerine gittim.
Hayata Dair yazı ve makaleler
İçeri girdiğim anda bir uğultu karşıladı beni. Biraz su sesi, biraz çıstak çıstak müzik sesi, insanların gürültüleri, tabak çanak gürültüleri ve bu seste boğulmuş kafamın içindeki sesler...
Hayata Dair
Bir ara kendimi dışarı atmak istedim. Biraz gezinince Emirgan’daki Çınaraltı’nı anımsatan bir görüntüyle karşı karşıya kaldım. Yapay bir ağaç, altında alçak masa ve sandalyeler ve doğaya öykünen ambiyans. Güler misin, ağlar mısın?
Annelik Anne ve çocuk bebek bakımı annelik duygusu çocuk eğitimi ve gelişimi yazıları Banu Conker
Ağaçları kesip, her yeri betona çeviren, her boşluktan alışveriş merkezi doğuran sistem, betonların arasına yapay ağaç koyuyor. Sonuç şu: ne kadar yapay olsa da herkes bir ağaç gövdesi arıyor bana göre. Bir yerde doğadan bir işaret arıyor, yoksa kendini tümüyle kaybedecek.
Haberler
İnsan doğaya ait, ama doğa insana ait değil, üstünde var olan her şeye ait; insana olduğu kadar çiçeğe de, hayvanlara da ama kapitalist sistem her köşeyi para için kullanıyor, bunun için de her yere para ile dönen küçük sistemler yerleştiriyor. Alışveriş merkezleri de bunlardan biri. Albenili şeyleri görmek için gidip saatlerimizi kapalı ortamlarda, doğallıktan uzak geçiriyoruz, olduğumuzdan daha yorgun evlerimize dönüyoruz, buna da hafta sonu gezmesi diyoruz.
Banu Conker yazıları ve makaleler: AVM
Galiba artık biraz doğayı fark etmenin ve değerini bilmenin zamanı geldi.

Her şeyi kaybetmeden önce, zararın neresinden dönsek kardır diyerek, yanı başımızdaki ağaca sevgiyle bakarak, gökyüzündeki bulutları fark ederek, çiçekleri koklayarak, doğanın sesine kulak vererek başlayabiliriz. Ne dersiniz?

Yazan: Banu Conker - Hayata Dair  Makale yazı şiir öykü deneme

Banu Conker'in tüm Hayata Dair yazıları

Banu Conker'in kişisel gelişim yazıları

Banu Conker Hayata Dair annelik yazıları

Banu Conker'in diğer Hayata Dair yazıları

Banu Conker'in kişisel bloğu
http://bitutamtuz.com


Diğer makale, araştırma ve yazılardan


Hayata Dair yaşam

 

Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.org@gmail.com  |  gizlilik politikası