Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye       

Moda  Ressamlar  Seramik  Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler 

 

Kişisel gelişmek mi, gelişmemek mi?

Banu CONKER, Hayata Dair, Banu Conker tüm Hayata Dair yazıları,

Bütün insanların birbirlerine görünmez iplerle bağlı olduğunu düşünün. Siz sizin gibi olanları, onlar kendileri gibi olanları kendine çekiyor. Kocaman bir dünyada herkes birbirine bağlı ve içimiz dışımızı etkiliyor

 

 
Banu Conker Hayata Dair kadınlar kulübü
 
Banu Conker

Kişisel gelişim, 26 Mart 2014
Boşandıktan sonra kendimi geliştirmeye karar vermiştim. Bir çok kursa gittim, bir çok terapiye katıldım, derslere girdim, arkadaşlarımla sohbetlerimin büyük bir kısmı kişisel gelişim üzerineydi. Kitapçılara girdiğimde tek gittiğim bölüm kişisel gelişim bölümü idi. Evimdeki kitaplığın rafları tümüyle kişisel gelişim yayınevlerinin tüm kitaplarını kapsayacak kadar doludur.
Hayata Dair Kültür Sanat Dergisiyazı ve makaleler
Ne öğrendin derseniz, Cem Yılmaz’ın showlarında anlattığı gibi her şeyin içimde olduğunu öğrendim derim. Önceleri anlamıyordum, sürekli böyle anlatılıyordu, soran olursa ben de bu cevabı veriyordum, ama sonra fark ettim ki, dışımda olan her şey içimin bir yansımasıydı.
Hayata Dairhaber ve yazıları
Bir gün sıkıntılı bir şekilde yataktan kalktığınızı düşünün. Sinirle çorabınızı giyerken çorabınızı yırtabilirsiniz, yeni çorap almak için çekmeceyi açtığınızda parmağınızı çekmecenin kenarına sıkıştırıverirsiniz. Daha da sinirlenirsiniz. İçinizdeki sıkıntı içinize çöreklenir iyice, nefes alamaz hale gelirsiniz. Kahvaltıya çayı üzerinize döker, bu arada otobüsü kaçırabilir, işe gerginlikten yorgun bir halde başlayabilir, iş arkadaşınıza bir günaydını çok görebilirsiniz.
Hayata Dair haberler son dakika haberleri
Şimdi de yataktan keyifli kalktığınızı düşünelim. Gözünüzü açtığınızda güneşin parladığını, parlamasa bile bulutların ardından her an çıkabileceğini düşünebilirsiniz. Çorabınızı giyerken ıslık çalabilirsiniz, sakince giydiğiniz için çorabınız kaçmaz, kaçsa bile çekmeceyi sakince açabilirsiniz. Dışarı çıktığınızda sinirli komşunuza gülümser, halini sorarken onu da biraz yumuşatabilirsiniz. İşe vardığınızda iş arkadaşınıza kocaman bir gülümseme ile günaydın dersiniz.
İşte içimizin dışa yansıması böyle bir şeydir.
Anne baba çocuk
Astroloji ile ilgileniyorsanız aslında astrolojinin sadece doğduğunuz ayın burcu olmadığını bilirsiniz. Herkesin bir astrolojik haritası vardır. Yuvarlak bir daire yapılan hesaplamalarla 12 bölüme ayrılır ve doğum saati, günü ve yerine göre doğum anında gökyüzündeki gezegenlerin duruşları haritaya yansıtılır. Bu bizim bu hayattaki yol haritamızdır. Bu 12 bölüm bu dünyadaki yaşamımız boyunca okuyacağımız hayat okulundaki ders konularını içerir, 1. Ev (bölümlere ev denmiştir) kendimizi nasıl gösterdiğimiz, 2. Ev kazandığımız para, 3. Ev komşular, yakın yollar ve kardeşlerimizle ilişkilerimiz gibi konuları kapsar. Ben herkeste bu 12 ev olduğu için herkeste her potansiyelin olduğuna inanıyorum. Bu da demektir ki, bizim içimizde parayı kazanma potansiyeli de var, kazanmama potansiyeli de var, sevme potansiyeli de var, sevmeme potansiyeli de var. Biz bu potansiyelleri farkındalığımız yükseldikçe fark etmeye, fark ettikçe de geliştirmeye eğilimliyiz.
Hayata Dair haberleri son dakika haber
Evet, dış çevremiz içimizde yaşadıklarımızın yansıması, potansiyellerimiz de bu yüzden dış çevremizi etkiliyor. Bir de bütün insanların birbirlerine görünmez iplerle bağlı olduğunu düşünün. Siz sizin gibi olanları, onlar kendileri gibi olanları kendine çekiyor. Kocaman bir dünyada herkes birbirine bağlı ve içimiz dışımızı etkiliyor.
bayan bilen moda kadın güzellik bakım
Ben bunu düşündükçe etkileniyorum ve kendimdeki en ufak bir değişikliğin bu dünyaya hizmet edeceğini düşünüyorum. Bu da mutlu olduğumda bana huzur, mutsuz olduğumda da umutsuzluk veriyor, ama yine de elimden geleni yapmaya çalışıyorum.
Kişisel gelişmek mi gelişmemek mi ruhsal gelişim
İçinde yaşadığımız dünyadan mutlu değilsek, önce kendimizi dönüştürmeliyiz o yüzden, içimizi temizlemeli, saflaşmalı, hafiflemeliyiz. Bütün bunlar bakış açımızı değiştirecek, o açıyla baktığımız dünya daha yaşanılır bir yer olacaktır. Ben buna can-ı gönülden inanıyorum. Ya siz?

Yazan: Banu Conker - Hayata Dair  Makale yazı şiir öykü deneme

Banu Conker'in tüm Hayata Dair yazıları

Banu Conker'in kişisel gelişim yazıları

Banu Conker Hayata Dair annelik yazıları

Banu Conker'in diğer Hayata Dair yazıları

Diğer makale, araştırma ve yazılardan


Hayata Dair yaşam

 

Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.org@gmail.com  |  gizlilik politikası