Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye       

Moda  Ressamlar  Seramik  Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler 

 

 

Seçimlerin gösterdiği: Berivan Elif Kılıç, İsmail Can ve iki muhteşem insan...

Banu CONKER, Hayata Dair Türkiye, Banu Conker tüm Hayata Dair yazıları,

 

 
Banu Conker Hayata Dair kadınlar kulübü
 
Banu Conker

Makaleler, 7 Nisan 2014
Yerel seçimler genel seçimler havasında, bazı bölgelerde cinayetlerle sonuçlanarak bitti. Bu yazı yazıldığı sırada hala Ankara Büyükşehir Belediyesi başkanının kim olacağı belli değildi, heyecanla bekliyoruz sonuçları.
Hayata Dair Kültür Sanat Dergisiyazı ve makaleler
Benim yazım seçimler üzerine değil, sonuçları üzerine de değil. Kimin dikkatini çekti, bilmiyorum, ama iki muhteşem insanın haberini aldım ben bu seçimler sayesinde...
Hayata Dairhaber ve yazıları
Birincisi Bartın Ulus ilçesi Kumluca belediye başkanı... 1993 yılında çaycı olarak girmiş İsmail Can belediyeye, değişik kademelerinde çalışmış ve sonunda üç dönemdir belediye başkanlığı yapan kişiye karşı kazanmış. Bu insanın çalışkanlığının ve azminin en güzel örneği. Kimse gelip de bana, Benim elimde olanaklar yoktu, okula gidemedim demesin. Hele İbrahim Tatlıses’in o ünlü cümlesini kimse örnek göstermesin: Urfa’da Oxford vardı da, biz mi gitmedik? Artık Oxford’un bazılarının ayağının dibinde olduğunu görüyoruz, değil mi?
Anne baba çocuk
İkinci güzel haber ise Diyarbakır’dan geldi. Kocaköy ilçesi belediye başkanlığında eşbaşkan olarak çocuk gelin Berivan Elif Kılıç göreve başladı. Çocuk gelinlerin duyurulması için, çocuk gelin olmanın hayattan vazgeçmek için bir neden olmadığının bilinmesi ve kadınlarımıza azim ve yaşama tutunma bilinci olarak aşılanmasında büyük bir adım olacağını düşünüyorum. Tabii ki çocuk gelinler olmasına karşıyım. Berivan Elif Kılıç’ın da söylediği gibi evlilik ve evcilik arasındaki farkın bilinmediği yaşlarda kızlarımızın evcilik oynaması gerekiyor. Umarım doğuda da artık bu bilinç gelişmeye ve çocuk gelinlerin sayısı gittikçe azalmaya başlayacak.
Belediye başkanları: Berivan Elif Kılıç,
Bu haberler beni çok mutlu etti, çünkü insanın elinde olanaklar ve olasılıklar olmasının değil, bunları yaratmanın önemli olduğunu bir kere daha anladım. Kişisel güç ise bu yaratımda yatıyor. Biz de hayatımızda neleri daha iyi yönetebiliriz, hayatımızın nasıl yöneticisi olabiliriz? Bunu tekrar gözden geçirmekte yarar var, ne dersiniz?

Yazan: Banu Conker - Hayata Dair  Makale yazı şiir öykü deneme Banu Conker'in tüm Hayata Dair yazıları

Banu Conker'in kişisel gelişim yazıları

Banu Conker Hayata Dair annelik yazıları

Banu Conker'in diğer Hayata Dair yazıları

Diğer makale, araştırma ve yazılardan


Hayata Dair yaşam

 

 

Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.org@gmail.com  |  gizlilik politikası