Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye       

Moda  Ressamlar  Seramik  Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler 

 

 

 

Ben sevgiyim saf sevgi ve adım Charlie değil Banu

Ben bir kadınım ve adım Charlie değil Banu ben charlie değil banuyum - Banu Conker | Charlie Hebdo cinayetlerini ve tüm cinayetleri kınıyoruz

Banu CONKER, Hayata Dair 14 Ocak 2015 Banu Conker tüm Hayata Dair yazıları,

 

 
Banu Conker Hayata Dair kadınlar kulübü
 
Banu Conker

Açıkçası çok şaşırdım, ben şu kişiyim, ben bu kişiyim demeyi sadece bize özgü sanıyordum. Fransa'da bir mizah dergisinde 12 kişi öldürüldükten sonra sosyal medyada 'je suis Charlie'yi gördüğüm zaman bunun bir protesto olduğunu anladım, ama Charlie'nin kim olduğunu bilmiyordum bu sefer de. Charlie Hebdo adını ilk kez o zaman duydum.
Hayata Dair Kültür Sanat Dergisiyazı ve makaleler
Terörizm olaylarına, bir kişinin düşüncesi yüzünden öldürülmesine, aslında ne olursa olsun öldürülmesine tabii karşıyım, ama biri öldürüldüğünde çıkıp da 'ben o'yum' demek bana göre değil. Hiç tanımadığım biri olmak bana göre değil.
Ne zamandır bu konuyu düşünüyorum, tabii ki insanlar bunu bir protesto olarak söylüyorlar. Bunu anlıyorum, ama bu tarz bir protesto beni ben olmaktan alıyor, ben protestomu kendim olarak yapmayı tercih ediyorum.
Hayata Dairhaber ve yazıları
Bugün bu konuyu düşündüm. Bütün bunların nedeni ne? İnsanların içindeki öfke. Öfke o kadar artmış ki, nefrete dönüşmüş. Bu nefretle işleniyor cinayetler. Peki bunu çözecek olan ne? Tabii ki sevgi.
Anne baba çocuk
O yüzden ben de diyorum ki:
Hayata Dair haberleri GrafikTime son dakika haberleri
Je ne suis pas Charlie, je suis une femme et je m'appelle Banu. (*)

'Ben sevgiyim. Ben saf sevgiyim.'

Ben böyle bağırmak istiyorum her yerde. Öfkeyi yenecek olan sevgidir, öldürülmüş bir düşünürün, yazarın, karikatüristin, gazetecinin adı değil. Bunu söylemek de ayrımcılık çünkü, ama sevgi hepimizin ihtiyacı. Öfke içimizde sönmüş olan sevgiden başka bir şey değil, öfke sevgi ihtiyacımızın, görülme ihtiyacımızın bağırılmasından başka bir şey değil.

Ben Charlie'yim diyenler maalesef Nijerya'da yakılarak öldürülen 2000 kişi için pek bir şey demedi. Halbuki insansak ve her cinayeti protesto edeceksek, öldürülen herkesin adını almamız gerek.

Nerede olursa olsun, bütün bu ölümleri yaratan aynı bağnaz zihniyet ve bu zihniyet sevmeyi bilmiyor. İşte o yüzden ben sevgiyim ve adım Banu.

(*): Ben bir kadınım ve adım Charlie değil BanuYazan: Banu Conker - Hayata Dair Diğer makale ve yazılardan,

Banu Conker'in tüm Hayata Dair yazıları

Banu Conker'in kişisel gelişim yazıları

Banu Conker Hayata Dair annelik yazıları

Banu Conker'in diğer Hayata Dair yazıları

Yorum Ekle - Yorum oku

İsim soyisminiz:
Mail adresiniz:
Yorumunuz

Yorumunuz 48 saat içinde yorum yaptığınız sayfada yayına verilecektir. Yorumunuz yayınlandığında bunu size mail ile bildireceğiz. Adınızı ve yorumunuzu yazarken Türkçe karakter kullanmamanızı rica ederiz. Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz Hayata Dair

Yorumlarınız - Yorum ekle

Bu yazıya henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz ekleyin

 

Diğer makale, araştırma ve yazılardan

Hayata Dair

 

Copyright: Her hakkı saklıdır | grafiksaati.org@gmail.com| gizlilik politikası