Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye  Moda  Ressamlar  Seramik

Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler  Send Twitter  Twitter'da biz  Facebook'da biz  Pinterest'de biz

 

grafiksaati online kültür sanat dergisi grafiksaati.org grafiksaati reklam ajansı
 
Banu Conker'in tüm GrafikSaati yazıları
 
Banu Conker'in GrafikSaati kişisel gelişim yazıları
 
Banu Conker GrafikSaati annelik yazıları
 
Banu Conker diğer GrafikSaati yazıları

 

Aynalar; Sizin aynanız kim | Aynalar ve kişilik özellikleri...

Banu CONKER, GrafikSaati kültür sanat dergisi, Banu Conker tüm GrafikSaati yazıları,

Hepimizin içinde aynı potansiyeller var, ama kullanıp kullanmamak bizim elimizde...

Kişisel gelişim, 27 Mart 2014

Banu Conker grafiksaati kadınlar kulübü

Yazan: Banu Conker
GrafikSaati yazılarım

 

Dekoratif duvar aynası yapımı

 

Kendini yakın hissettiğin kim ise sen o'sun

Çevremizdeki insanları üçe ayırabiliriz: Vesileler, dekorlar ve aynalar...

Bir şeye vesile olanlar ve dünyadaki bu hayat okulu oyununda çevremizde konuşmadığımız, görmediğimiz, fark etmediğimiz sahneyi doldurup dekor olan insanlar dışında bizim için en önemli olanlar aynalarımız olanlardır.
Grafik Saati kültür sanat dergisi yazı ve makaleler
Daha önceki yazımda hepimizin içinde aynı potansiyeller var, ama kullanıp kullanmamayı seçebiliriz demiştim. Örneğin biri hırsız olabilir, bir diğeri katil olabilir. Peki ya siz? Hırsız olabilir misiniz?
GrafikSaati kültür sanat dergisi haber ve yazıları
Tamam, tamam, kızmayın, tabii ki hırsız değilsiniz. Peki bir gün tüm paranızı kaybetseydiniz, çalışamayacak kadar hasta olsaydınız ve evde çocuklarınız günlerdir aç olsaydı? Yine de hırsızlık yapmaz mıydınız? Ben yapardım doğrusu. İşte bu benim içimdeki hırsızlık potansiyeli. Şükürler olsun ki, şartlar beni şimdiye kadar bu potansiyeli kullanmaya itmedi.
GrafikSaati haberler son dakika haberleri
Peki, hırsızlık bir tek bu şekilde mi oluyor? Ben şirkette çalışırken oradaki mesai saatlerim için bana ödenen paraya karşılık, mesai saatlerimin çoğunda özel görüşmeler yapıyorsam hırsız olmuyor muyum? Kendi özel işlerim için şirkette bastırdığım fotokopiler hırsızlık değil mi? Bir müşterinizin parasını önceden alıp, vermeniz gereken hizmeti zamanında vermemek hırsızlık değil midir? Bence bunlar da görünmeyen ya da normal karşılanan ve bu yüzden hırsızlık kategorisine konulmayan şeyler...
Anne baba çocuk
Ayna çalışmaları insanları çok güzel eğiten çalışmalar. Bir aynaya baktığınızda nasıl kendinizi fiziken görebiliyorsanız ve bazı şeyleri görmek hoşunuza gitmiyorsa, kabul etmekte zorlanıyorsanız, ruhunuzun aynalığını yapan insanlar da sizi öyle rahatsız eder, çünkü yüzleşmek zordur ve çok fazla cesaret ister, ama biz genelde kaçmanın kolaylığına sığınmayı yeğleriz. Hoşumuza gitmeyen davranışlar gördüğümüzde o kişinin bize aynalık yaptığından emin olabiliriz. Aynı şekilde çok hoşumuza giden davranışlar da bizim aynamızdır, onlar kendi içimizde sevdiğimiz yönlerimizin yansımasıdır çünkü. Bunu kabul etmek kolay gelir de, sevmediklerimizi kabul etmek bir o kadar zordur, hatta kabul etmeyi düşünmek bile bir yana dursun, yadsırız, kaçarız, itiraz ederiz, direniriz bunlara. Hayır, asla biz böyle olamayız. Şimdi en sevdiğiniz kişinin sizi en çok sinirlendiren davranışını bir kenara yazın ve bunun kendinizde olduğunu da kabul ettiğinizi yüksek sesle söyleyin. Söyleyebildiyseniz sizi tebrik ederim, benim hala bunu yapmayı beceremediğim zamanlar oluyor.
GrafikSaati haberleri son dakika haber
Şimdi son zamanlarda Türkiye’de yaşanan hırsızlıkları, yolsuzlukları düşünün lütfen. Siz böyle bir şey yapmazdınız, değil mi? Ben de öyle diyorum, bu ne haysiyetsizlik, bu ne şerefsizlik diye de ekliyorum sonuna. Peki , benim elimde bütün bu güçler olsaydı, yine de yapmaz mıydım? İşte bunu bilemiyorum, şeytana uymak da var işin içinde. İşte o zaman yargılamayı bırakıyor, içimdeki potansiyel hırsızı kabul ediyor ve kendi davranışlarımı düzeltmeye çalışıyorum, çünkü sadece kendimi değiştirirsem dünyamın da değiştiğini biliyorum.
bayan bilen moda kadın güzellik bakım
Siz de bana katılır mısınız?
Aynalar ve karakter özellikleri

Yazan: Banu Conker - GrafikSaati  Makale yazı şiir öykü deneme

Banu Conker'in tüm GrafikSaati yazıları

Banu Conker'in tüm GrafikSaati yazıları

Banu Conker'in kişisel gelişim yazıları

Banu Conker GrafikSaati annelik yazıları

Banu Conker'in diğer GrafikSaati yazıları

Diğer makale, araştırma ve yazılardan
Banu Conker'in kişisel bloğu
http://bitutamtuz.com


Diğer makale, araştırma ve yazılardan


GrafikSaati kültür sanat dergisi yaşam

 

Copyright: Her hakkı saklıdır  | grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası