Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye  Moda  Ressamlar  Seramik

Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler  Send Twitter  Twitter'da biz  Facebook'da biz  Pinterest'de biz

 

grafiksaati online kültür sanat dergisi grafiksaati.org grafiksaati reklam ajansı
 
Banu Conker'in tüm GrafikSaati yazıları
 
Banu Conker'in GrafikSaati kişisel gelişim yazıları
 
Banu Conker GrafikSaati annelik yazıları
 
Banu Conker diğer GrafikSaati yazıları

 

Hazır mıyız? | Yeni yıl planları

Banu CONKER, GrafikSaati 30 Aralık 2014 Banu Conker tüm GrafikSaati yazıları,

Banu Conker grafiksaati kadınlar kulübü

Banu Conker
GrafikSaati yazılarım

Geldi, geliyor. Ne yapacağız, nasıl kutlayacağız derken yeni yıla çok az kaldı. Nedense her yılbaşından önce bana bir zaman atlaması yaşayacakmışım gibi gelir. Sanki bir devir kapanır, yeni bir devir açılır, ama yılbaşı sabahı kalktığımda da her gün yaşadıklarımı aynen yaşayacağımı, yeni yılın da bir tekrar olduğunu düşünürüm. Bunu her yılbaşında deneyimlemekten bıkmadım henüz.
Grafik Saati kültür sanat dergisi yazı ve makaleler
Tabii hiçbir günümüz bir öncekinin aynısı değil, her sabah farklı bir insan olarak kalkıyoruz, biraz daha deneyimli, biraz daha derslerini almış olarak. Tek farkımız bazılarımız bunu erken fark etmeye başlıyor, bazılarımız hiç fark etmeden yaşıyor.
GrafikSaati kültür sanat dergisi haber ve yazıları
Doğa nasıl da her şeyi bizim için hazırlıyor. Mevsimler aslında bize ders veren döngüler gibi, önce tohumu ekiyoruz baharda, sonra suluyoruz bol bol, bekliyoruz, sabrediyoruz yazın sonuna kadar, sonra hasadını yapıyoruz ektiklerimizin ve kışın soğuklarda biçtiklerimizi tüketiyoruz. Eskiler tüketirken de üretirlerdi. Örneğin domates çekirdekleri tekrar tohum olurdu, artık öyle bir şey yok. Her şey hazır elimize veriliyor, verilmese de bekliyoruz. Ve insanoğlunun buluşu zaman sayesinde mevsimleri aylara böldük ve yıl kavramı ortaya çıktı. Doğada nasıl eskiyi bırakmadan yeniye yer açılmıyorsa, yeni yıl gelirken de eski yılı bırakmak gerekli. Zaten her yere tarih olarak 2015 yazmaya başlayacağız saatler sonra, ben daha farklı bir şeyi ifade etmek istiyorum şimdi: Artık ihtiyacımız olmayan ne varsa bırakmak, tutunduğumuz, onsuz olamayacağımızı düşündüğümüz bağımlılıklarımızı bırakmak, korkularımızı bırakmak. Neden rahatsız olduysak, hangi huyumuz bizi mutsuz ettiyse onu bırakmak. Böylece daha hafif girebiliriz yeni yıla.
Anne baba çocuk
Şimdi yeni yıl gelmeden alın bir kağıt, kalem önünüze. Başlayın yazmaya, ne yazacağını bilmiyorsanız başlığı şu şekilde yazabilirsiniz: 2014’te neyi bırakmaya hazırım? Size ne kadar anlamsız gelirse gelsin, yazmaya başlayın, hatta ilk başta bir şey gelmeyebilir. Yine de yazın. Önce kendinize bir süre belirleyin, ben 15 dakikadan yanayım her zaman. 15 dakika boyunca elinize izin verin. Eliniz yüreğinizden geçenleri kağıtta şekillendirecek. Ve siz bile şaşıracaksınız yazdıklarınıza. Benim başıma çok geldi, oradan biliyorum.
GrafikSaati haberleri GrafikTime son dakika haberleri
15 dakikanın sonunda mümkünse yakın yazdıklarınızı ve bir an için gözlerinizi kapayıp rahatlığı, hafifliği hissedin ya da başka bir şeyi. Yakmanız mümkün değilse yaktığınızı hayal ederek yırtın bütün kağıtları parça pinçik.
Banu Conker yazı ve makaleleri
Şimdi sıra yeniye geldi. 2015 için hedefleriniz ne? Neler olsun istiyorsunuz? Temiz bir kağıda 2015 hedeflerinizi yazın. Tek şart hepsini olumlu ve oldu şeklinde yazmak. Örneğin istediğim lacivert renkte Opel Astra otomobili aldım, kredilerimi bitirdim. Okulda tüm sınavlarımı kolaylıkla geçtim. Bu sizin 2015 sonunda hedeflerinize ulaşmış olduğunuz halinizle yazdığınız bir mektup olacak. Veee şimdi son şart: Bu mektubu 40 gün boyunca gün atlamadan okuyacaksınız. Sonra da mektubunuzu 2016ya girerken yakmak üzere saklayın. Ben hepsinin olacağından eminim.
Banu Conker GrafikSaati makaleleri yazıları
Ve öyle de oldu.

Hepinize barış, huzur, sağlık, mutluluk ve bolluk bilincinde yeni bir yıl dilerim.

Yazan: Banu Conker - GrafikSaati Diğer makale ve yazılardan,

İlginizi çekebilir: Yeni yılda herşey için bir ajanda - Banu Conker 2014

Yeni yıl şarkısı

Banu Conker'in tüm GrafikSaati yazıları
Banu Conker'in kişisel gelişim yazıları
Banu Conker GrafikSaati annelik yazıları
Banu Conker'in diğer GrafikSaati yazıları

Yorum Ekle - Yorum oku

İsim soyisminiz:
Mail adresiniz:
Yorumunuz

Yorumunuz 48 saat içinde yorum yaptığınız sayfada yayına verilecektir. Yorumunuz yayınlandığında bunu size mail ile bildireceğiz. Adınızı ve yorumunuzu yazarken Türkçe karakter kullanmamanızı rica ederiz. Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz GrafikSaati

Yorumlarınız - Yorum ekle

Bu yazıya henüz yorum yapılmadı. İlk yorumu siz ekleyin

Banu Conker

Banu Conker'in tüm GrafikSaati yazıları

Banu Conker'in kişisel gelişim yazıları

Banu Conker GrafikSaati annelik yazıları

Banu Conker'in diğer GrafikSaati yazıları

GrafikSaati kültür sanat dergisi

Copyright: Her hakkı saklıdır | grafiksaati.com[at]gmail.com| gizlilik politikası