Ana Sayfa  Annelik  El sanatları  Haberler  Magazin Dünya Magazin Türkiye  Ressamlar  Seramik  Tiyatro  Yazılar Yemekler

 

2019 Yeni yıl Hazır mıyız Yeni yıl planları GrafikSaati ve Hayata-Dair.com mutlu yeni yıllar diler

Yeni yıl meditasyonu ve yeni yıl planları

Yeni bir yıla hazır mıyız? Meditasyon

Geldi, geliyor. Ne yapacağız, nasıl kutlayacağız derken yeni yıla çok az kaldı. Nedense her yılbaşından önce bana bir zaman atlaması yaşayacakmışım gibi gelir. Sanki bir devir kapanır, yeni bir devir açılır, ama yılbaşı sabahı kalktığımda da her gün yaşadıklarımı aynen yaşayacağımı, yeni yılın da bir tekrar olduğunu düşünürüm. Bunu her yılbaşında deneyimlemekten bıkmadım henüz.

Grafik Saati kültür sanat dergisi yazı ve makaleler
Tabii hiçbir günümüz bir öncekinin aynısı değil, her sabah farklı bir insan olarak kalkıyoruz, biraz daha deneyimli, biraz daha derslerini almış olarak. Tek farkımız bazılarımız bunu erken fark etmeye başlıyor, bazılarımız hiç fark etmeden yaşıyor.
GrafikSaati kültür sanat dergisi haber ve yazıları
Doğa nasıl da her şeyi bizim için hazırlıyor. Mevsimler aslında bize ders veren döngüler gibi, önce tohumu ekiyoruz baharda, sonra suluyoruz bol bol, bekliyoruz, sabrediyoruz yazın sonuna kadar, sonra hasadını yapıyoruz ektiklerimizin ve kışın soğuklarda biçtiklerimizi tüketiyoruz. Eskiler tüketirken de üretirlerdi. Örneğin domates çekirdekleri tekrar tohum olurdu, artık öyle bir şey yok. Her şey hazır elimize veriliyor, verilmese de bekliyoruz. Ve insanoğlunun buluşu zaman sayesinde mevsimleri aylara böldük ve yıl kavramı ortaya çıktı. Doğada nasıl eskiyi bırakmadan yeniye yer açılmıyorsa, yeni yıl gelirken de eski yılı bırakmak gerekli. Zaten her yere tarih olarak yeni yılın tarihini yazmaya başlayacağız bir süre sonra. Ben daha farklı bir şeyi ifade etmek istiyorum şimdi: Artık ihtiyacımız olmayan ne varsa bırakmak, tutunduğumuz, onsuz olamayacağımızı düşündüğümüz bağımlılıklarımızı bırakmak, korkularımızı bırakmak. Neden rahatsız olduysak, hangi huyumuz bizi mutsuz ettiyse onu bırakmak. Böylece daha hafif girebiliriz yeni yıla.


Anne baba çocuk
Şimdi yeni yıl gelmeden alın bir kağıt, kalem önünüze. Başlayın yazmaya, ne yazacağını bilmiyorsanız başlığı şu şekilde yazabilirsiniz: Yeni yılda neyi bırakmaya hazırım? Size ne kadar anlamsız gelirse gelsin, yazmaya başlayın, hatta ilk başta alınıza bir şey gelmeyebilir. Yine de yazın. Önce kendinize bir süre belirleyin, ben 15 dakikadan yanayım her zaman. 15 dakika boyunca elinize izin verin. Eliniz yüreğinizden geçenleri kağıtta şekillendirecek. Ve siz bile şaşıracaksınız yazdıklarınıza. Benim başıma çok geldi, oradan biliyorum.
GrafikSaati haberleri GrafikTime son dakika haberleri
15 dakikanın sonunda mümkünse yakın yazdıklarınızı ve bir an için gözlerinizi kapayıp rahatlığı, hafifliği hissedin ya da başka bir şeyi. Yakmanız mümkün değilse yaktığınızı hayal ederek yırtın bütün kağıtları parça pinçik.
Banu Conker yazı ve makaleleri
Şimdi sıra yeniye geldi. Yeni yıl için hedefleriniz ne? Neler olsun istiyorsunuz? Temiz bir kağıda yeni yıl hedeflerinizi yazın. Tek şart hepsini olumlu ve oldu şeklinde yazmak. Örneğin istediğim lacivert renkte Opel Astra otomobili aldım, kredilerimi bitirdim. Okulda tüm sınavlarımı kolaylıkla geçtim. Bu sizin yeni yılın  sonunda hedeflerinize ulaşmış olduğunuz halinizle yazdığınız bir mektup olacak. Veee şimdi son şart: Bu mektubu 40 gün boyunca gün atlamadan okuyacaksınız. Sonra da mektubunuzu yeni yıldan bir sonraki yıla girerken yakmak üzere saklayın. Ben hepsinin olacağından eminim.
Banu Conker GrafikSaati makaleleri yazıları
Ve öyle de oldu.

Hepinize barış, huzur, sağlık, mutluluk ve bolluk bilincinde yeni bir yıl dilerim.

Yazan: Banu CONKER, GrafikSaati 30 Aralık 2014 Banu Conker tüm GrafikSaati yazıları,

Diğer makale ve yazılardan,

İlginizi çekebilir: Yeni yılda herşey için bir ajanda - Banu Conker

Banu Conker

Banu Conker'in tüm GrafikSaati yazıları

Banu Conker'in kişisel gelişim yazıları

Banu Conker GrafikSaati annelik yazıları

Banu Conker'in diğer GrafikSaati yazıları

Hazır mıyız? Yeni yıl 2019  planları Yazan: Banu Conker

GrafikSaati kültür sanat dergisi

Copyright: Her hakkı saklıdır | grafiksaati.com[at]gmail.com| gizlilik politikası