Ana sayfa  Annelik  Elsanatları  Haberler  Magazin Dünya  Magazin Türkiye  Moda  Ressamlar  Seramik

Tiyatro Sinema  Yazılar  Yemekler  Send Twitter  Twitter'da biz  Facebook'da biz  Pinterest'de biz

 

Ben ne yapabilirim ki? | Her insan bir dünyadır

Banu CONKER, GrafikSaati kültür sanat dergisi yaşam, Banu Conker tüm GrafikSaati yazıları,

 

Banu Conker grafiksaati kadınlar kulübü

Yazan: Banu Conker

Ben ne yapabilirim ki? | Her insan bir dünyadır | Banu Conker kişisel gelişim yazıları Grafik: Tevfik Elçioğlu

Kişisel gelişim, 29 Nisan 2014
Kocaman bir okyanusun içinde bir damla gibiyiz dünya üzerinde. Tek başımıza hiçbir şey olamayacağımızı, yapamayacağımızı düşünebiliriz.
Grafik Saati kültür sanat dergisi yazı ve makaleler
Peki, mutlu olduğunuz bir anda dünyaya baktığınızı düşünseniz, kendinizi nasıl hissedersiniz? Herkes mutlu olmalıdır sizce, değil mi? Ya da en azından herkes mutlu olsun diye bir şeyler yapmak istersiniz. Mutsuz olduğunuzda ise mutlu olanlar sinirinize dokunmaz mı? Herkes mutsuz olsun istersiniz belki de. İçimiz nasılsa dışımız da öyledir aslında. O yüzden demezler mi, "insanın fikri neyse, zikri de odur" diye. İnsan düşünüp hissettiğini dillendirir çevresine yayar sözleriyle ve davranışlarıyla.
GrafikSaati kültür sanat dergisi haber ve yazıları
İşte o yüzden hepimiz aslında birer dünyayız, kendi etrafında dönen semazenlere bakın, bir elleri göğü gösterir, bir elleri yeri. Aslında semazenler, gökte ne varsa, yerde de o vardır der ve aldıkları bütün enerjiyi dönerek etraflarına dağıtırlar. Semazenlerin halleri; dünyanın kendi etrafında dönmesi gibidir…
Anne baba çocuk
Nasıl bir dünyada yaşamak istiyoruz? Nasıl bir dünyada yaşamayı kendimize hak görüyoruz? Nasıl bir dünyada yaşarsak mutlu oluruz?
GrafikSaati haberleri GrafikTime son dakika haberleri
Hayatımız boyunca bir şeyler olmaya çalışmıyor muyuz? İyi bir öğrenci olmaya, iyi bir evde yaşamak için üst seviyede bir eleman olmaya, iyi bir çocuk sahibi olmaya çalışmıyor muyuz? Ve bütün bunları da aslında mutlu ‘olmak’ için yapmıyor muyuz?
Banu Conker yazı ve makaleleri
Düz mantıkla dünyanın mutlu bir yer olması için önce bizim mutlu olmamız, mutlu olmamız için de içimizde mutluluğu yaşamamız, içimizden dışımıza akan mutluluğun içinde olmaya hazır olmamız gerekli. Bütün bunlar da bizim dönüşmemiz, hatalarımızı, yaralarımızı kabul etmemiz ve kendimizi iyileştirmemizle mümkün. Biz ne kadar iyi olursak, dünya da o kadar iyi olacaktır. 1+1=2 eder ya, işte öyle.
Banu Conker GrafikSaati kişisel gelişim yazıları, ruhsal gelişim makaleleri
Eh, bunu bilince normal bir suya atılan bir damla zehir ya da bir damla zemzem suyu olmayı seçebiliriz. İçimizdeki zehri ne kadar temizleyip arınırsak, o kadar mutlu olacağımız aşikar. Sadece iş seçim yapmaya kalıyor ve o bile bizim elimizde.
Banu Conker her insan bir dünyadır
O yüzden bir damlayız ama bir damladan çok daha fazlasıyız aslında.

Banu Conker

Banu Conker'in tüm GrafikSaati yazıları

Banu Conker'in kişisel gelişim yazıları

Banu Conker GrafikSaati annelik yazıları

Banu Conker'in diğer GrafikSaati yazıları

GrafikSaati kültür sanat dergisi yaşam

 

Copyright: Her hakkı saklıdır | grafiksaati.com[at]gmail.com| gizlilik politikası